Üretim Yönetimi Yazılımı

Freedom ERP / Üretim ve Planlama sistemi gerçek üretim ortamlarının tecrübe ve kullanım pratiklerine sahiptir.

Freedom ERP / üretim ve planlama sisteminde MRP-II kurgusu içinde yer alan her yöntem, günümüzün iş ortamına göre yeniden yorumlanarak kullanılmıştır. Bu sayede son derece kullanışlı ve sonuca dönük bir çalışma ortamı sağlanmaktadır.

ERP programı içinde ürün ağaçlarınızda seviye azaltımı yalın üretim prensipleri kullanılarak sağlanabilmekte; bir yandan işlenmesi gereken bilgi azalırken diğer yandan sistemin anlaşılabilirliği arttırılmaktadır.

Üretim Yönetimi bölümünde ERP içinde ürün ağacı tanımında malzeme ve rotanın beraberce tanımlanabilmesi sayesinde ürüne bağlı her türlü detay kolayca sisteme aktarılabilir.

Mühendislik tanımları, resim dosyalarının kullanımı ve bağlantılı dokümanlar tekniği sayesinde sınırsız dokümana ERP sistemi içinde doğrudan erişim sağlanabildiği için gerek talimatlarınız, gerek müşterinizin size sağladığı bilgi dosyaları üretim emirlerinizde yer alabilir.

ERP sistemi dahilinde satıştan üretim planına, iş akışınızın her noktası sistem içinde yer aldığı için firmanızın çalışma hızı artar, tekrarlar azalır.

ERP içinde Üretim Gazeteniz

Freedom ERP içinde Üretim Gazeteniz, herkesin kolayca anlayabileceği şekilde düzenlenebilir; bu gazete sadece üretim bölümü tarafından değil satış bölümü içinde de kullanılabilir. Bu sayede müşterinizin sorularına daha hızlı ve gerçekçi yanıtlar vermeniz mümkün hale gelir, firma içi gereksiz konuşmalar azalır.

ERP Üretim Yönetiminde MRP modülü ne – ne zaman – ne kadar gerekiyor sorusunun cevabını verir. Bunu yapabilmek için MPS, Stok, Satış ve Satınalma modülleri ile entegre çalışır. Bu sayede stoklarınızı üretiminizi hiç aksatmadan azaltabilirsiniz.

Freedom ERP’de sistem, statik değil dinamiktir. Her zaman o anki gerçek bilgilere göre sürekli olarak önerilerde bulunur, bu sayede değişiklere ayak uydurur.

Freedom ERP / Üretim Sistemi her üretim emrinin her malzemesini ve her operasyonunu tek tek izler; hangi üretim emrinin hangi malzemesinin ne kadar eksik, hangi operasyonun ne kadarlık kısmı tamamlandı sürekli olarak bilinir.

Freedom ERP’de Yönetim İçin Analizler & Raporlamalar

Detaylara inebilmenin yanısıra üst yönetim için gereken, genel yük tablosu (backlog tablosu), gecikme ihtimali olan siparişler veya problemlerin analizi ERP sistemi içine işlenmiş bilgilerden doğrudan elde edilebilir.

Freedom ERP / Üretim ve Planlama Sistemi, yukarıdan aşağıya veya aşağıdan yukarıya analizler üretebilir. Örneğin bir üretim emrinin malzemeleri veya rotası, bir müşteriye ait olan üretim emirleri elde edilebileceği gibi bir malzemeyi bekleyen üretim emirleri veya bir iş merkezinin önünde bekleyen siparişler gibi raporlar kolaylıkla elde edilebilir (alınabilecek raporlar için sayı ve kapsam sınırı yoktur, ERP yazılımında sınırsız sayıda ve çok kullanışlı raporlar düzenlenebilir).

Üretim Yönetimi bir çok tablo ve sayının analizini gerektirir, bu yükü azaltmak için ERP sistemi, olabilecek her noktada grafikler ile desteklenmiştir. Bu tür grafikler firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda da ERP sistemine eklenebilir. Tıpkı raporlar gibi sayı ve kapsam olarak sınırsız düşünülebilir.

Teknolojik imkanların tümü Freedom ERP içinde kullanılabilir. Örneğin ERP yazılımı içinden barkod etiketleri basılabilir, iş emirleri basit okuma hareketleri ile izlenebilir ve sisteme otomatik kayıt edilir, telsiz veya internet teknolojisi ile sisteme bağlanabilen terminaller kullanılabilir, üretim emirleriniz tamamen kağıtsız, elektronik ortamda yayınlanabilir.

Freedom ERP ile üretim alanında istediğiniz verileri izler, kolayca raporlar ve sistemin tümünü alt detayları ile izleyebilir hale gelirsiniz.