Finansman Modülü

Freedom ERP Finansman Modülü Yönetimi birden fazla döviz ile çalışabilen, detaylı yaşlandırma analizleri ile alacak ve borçları takvim üzerinde gösterebilen, nakit ve çek/senet portföylerinin bugün veya geçmiş tarihte raporlanabildiği, eşleştirme yapısı ile işlem bazında kapatmanın uygulanabildiği çalışma ortamını sağlar.

Freedom ERP finansman modülleri borç / alacak bakiyelerini istenilen geçmiş tarihte üretebilir. Bu sayede kullanıcılar rapor alıp saklamak zorunda kalmaz.

Finansman işlemlerinde kullanılacak çapraz kurlar için Freedom ERP Finansman Modülü günlük döviz kurlarını T.C.M.B sayfasından kendisi alır ve herhangi bir hatalı işlemin önüne geçer. Yazılım her işlemi farklı kurlar ile yapabilir ve işlemleri seçilen herhangi bir döviz cinsinden raporlayabilir. Bu özelliği ile önceden raporlama dövizini sabitlemek zorunda kalmamış olursunuz.

Freedom ERP finansman uygulaması içinde işinizi kolaylaştıracak özellikler :

– Müşterilerinize risk limiti veya açık hesap limitini manual olarak vermek yerine her teminatı (veya yönetici talimatlarını) kayıt altına alıp bunların sonucunda limit rakkamını üretebilmek.

– Borç veya alacak yaşlandırmanın takvim / tablo formatında elde edilebilmesi

– Kur farklarını hesaplayan ve fiş olarak kaydeden uygulama sayesinde dönem sonlarında önemli zaman kazancı.

– Bankalar ile bağlantı kurarak EFT ve Havale işlemlerinin bir kere işlenerek hem finansman hem de muhasebe kayıtlarının oluşturulabilmesi

– Kasa işlemlerinde tek fiş içinde farklı para birimleri ile işlem yapabilmek, istenilen satırın dekontunu o anda basabilmek sayesinde seri işlem imkanı.

– Kasa ve portföy yetkilendirme sayesinde çok sayıda noktadan (şube, fabrika) güvenli işlem yapabilme.

– Çek alma – verme işlemlerinde bilgilendirici ekranlar ile işlem yapma, çek seçme imkanı.

– Cari hesap kartları üzerinden çok sayıda analize ulaşabilme imkanı

– Nakit akış uygulaması sayesinde siparişleride içine alan raporlama imkanı, sınırsız sayıda nakit akış raporlama şablonunu tarif edebilme yeteneği.

ERP yazılımı ile finansal aktivitelerinizi izlemek, raporlamak ve eskisinden daha verimli sonuçlar almak kolaylaşır.