Kalıp Yönetimi

Freedom ERP Kalıp Yönetim yazılımı ile kalıplarınızın sicil kartlarını kolaylıkla oluşturabilirsiniz. ERP yazılımımızda bulanan fonksiyonlar ile normal bakım periyodu baskı hedefi, göz sayısı, çevrim süresi, kime ait olduğu, resim vs… gibi teknik detaylar, işlenen parçalar, kullanıldığı iş emirleri, kimin kullandığı ve kaç baskı yaptığı, planlanan ve gerçekleştirilen bakım işlemleri ve maliyetlerini izleyebileceksiniz.

Freedom ERP Kalıp Yönetim yazılımı sayesinde hem operasyonel iyileştirme hem de geriye izlenebilirlik çalışmanızda önemli adımlar atabilirsiniz …

“ERP yazılımımız ve proje dosyamız hazır, fiyatı tam size göre, çok kısa bir sürede değerli kalıplarınız ile ilgili her şeyi izleyebilecek ve işleriniz daha düzenli yürütmeye başlayacaksınız … Arayın, görüşelim ”

ERP yazılımında Kalıp Sicili

Freedom ERP Kalıp Yönetiminin ana merkezi Kalıp Sicil Kartı’dır. Kalıp ile ilgili her parametre, resim, bilgi dosyası bu bölümde kolayca tanımlanır. Kalıp Sicil Kartı tanımlamanın yanısıra bir çok sonucun kolayca raporlandığı, görüntülendiği bir uygulamadır… ERP Kalıp Yönetimi içinde saklanan bilgiler arasında en önemli olanları :

– Kalıp seri no

– Kalıp ne zaman devreye girdi

– Kalıp göz sayısı

– Teknik parametreler

– Resim / Çizim (ERP sisteminde yüklü) – Kime ait

– Saklanma adresi (ERP sisteminde tanımlı)

– Çevrim süresi

– Parça ağırlığı

– Kalıp dökümanları (ERP sisteminde bağlı dökümanlarda)

– Arıza tarihçesi

– Kullanım tarihçesi

ERP sistemi üzerinde Kalıp Kullanımının izlenmesi

Freedom ERP Kalıp Yönetimi içinde Kalıp Sicil Kartı tanımlanan kalıplarınız ile onların kullanılacağı operasyonlar arasında kolayca köprü kurulur. Bu sayede hem iş emri başlamadan önce kullanılacak kalıbın “bakım zamanı gelip gelmediği” hem de üretim sonrasında kaç adet baskı yaptığı ve üretim sonuçları izlenmektedir.

ERP Kalıp Takibi ile Kalıplarınızın bakım zamanını hiç unutmayacaksınız

Kalıplarınızın bakım zamanı geldiğinde artık size hatırlatacak bir ERP yazılımınız var. ERP yazılımı içinde unutmamanız için 3 farklı yol kullanıyoruz.

1. ERP raporları ile “baskı ömrü azalanlar” raporu alabilirsiniz

2. ERP yazılımından iş emri açarken sizi kalan baskı ömrü hakkında uyarıyoruz

3. ERP Kalıp programına girdiğinizde otomatik olarak zamanı gelenleri size hatırlatıyoruz

Kalıplarınızın üretimini ve maliyetini Freedom ERP içinde izleyebilirsiniz… Kalıp maliyeti ile basit bir parçanın maliyetinin hesaplanması farklıdır, süreçler daha uzun, aşamalar daha çok izlenmeye muhtaçtır. Freedom ERP Kalıp Yönetiminin üretim modülü kalıbınızın üretim aşamalarını gün – saat – operatör eksenlerinde izleyebilir, maliyetlendirebilir.

Bu sayede planlanan ile gerçekleşen arasında bulunan süre, malzeme ve maliyet farkları oluştukça önünüze gelir … Olup bittikten sonra çok geç, Freedom ERP Kalıp Yönetimi ile anı anına izleyebilirsiniz.

ERP sisteminde Kalıp Takibi size ne fayda sağlar :

1. ERP Kalıp Yönetimi ile kalıplarınızın arıza veya periyodik bakımlarını izleyebilir, her bakım işleminde harcadığınız iş gücü ve malzemeyi maliyetlendirebilirsiniz. Bu sayede hem arıza analizine sahip olacaksınız hem de bakım işlemlerinizin maliyetine.

2. ERP Kalıp Yönetim Yazılımı kalıp ömrünü (bir bakım sonrası diğer bakıma kadar öngörülen baskı sayısı) devamlı olarak izler, her kalıbın kullanıldığı iş emrini ve iş emri ile üretilen sayıları bilir. Kalıp ömür bilgisi hem bakım planlama amaçlı hem de yeni bir iş emri açılırken uyarı amaçlı kullanılır. Bu sayede Freedom ERP Kalıp yazılımı ile işiniz daha az aksar, kalıplarınız daha az arızalanır.

3. Bir kalıp ile yapılan üretimler izlendiği için herhangi bir aksilik halinde geriye dönülebilir.

4. Kalıplarınızın kullanımının yanısıra Kalıp Üretimi’de aynı ERP sistemi içinde izlenebilir, maliyetlendirilebilir. Kalıp üretimin her aşamasında kullandığınız iş gücü ve malzeme kayıt altına alınabilir, bu süreç için Barkod Otomasyonu gerçekleştirilebilir.

5. Kalıp Yönetim Yazılımı, ERP sistemi ile beraber çalışabildiği için sistemin stok – satınalma – üretim gibi uygulamaları ile entegre çalışabilir. Bu sayede bir proje içinde üretilen kalıplar, onlar için satınalınan malzemeler ve üretimi için harcanan işçilikler detaylı olarak izlenebilir, analiz edilebilir.